Artesyn Embedded Technologies HPR12K-00-001
HPR12K-00-001 picture photo
Mfg. Part Number
HPR12K-00-001
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
12KW 4 SLOT RACK 1U RACK
Datasheet Download
HPR12K-00-001.pdf
Availability of HPR12K-00-001
QUANTITY
HPR12K-00-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPR12K-00-001
Internal Part NumberEIS-HPR12K-00-001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeRack Section
For Use With/Related ProductsHPS3000 Power Supply
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPR12K-00-001
Related LinksHPR12K, HPR12K-00-001 Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
HPR12K-00-001 Details Description
Related parts for HPR12K-00-001
DIODE MODULE 800V 100A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 60W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES 806 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf