FFF HQ16508000J0G
HQ16508000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HQ16508000J0G
Brief Description
762 TB SP CL PARALLEL/T
Datasheet Download
HQ16508000J0G.pdf
Availability of HQ16508000J0G
QUANTITY
HQ16508000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HQ16508000J0G
Internal Part NumberEIS-HQ16508000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
Number of Levels2
Positions Per Level8
Pitch0.300" (7.62mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HQ16508000J0G
Related LinksHQ1650, HQ16508000J0G Datasheet, FFF Distributor
HQ16508000J0G Details Description
Related parts for HQ16508000J0G
CONN HEADER 3POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH GRN/RD/YL datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LENS 7POS RND VERY WIDE 10.6MM datasheet.pdf
RSV 1.6 LS 4 GR 4.5 AU datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
KIT EVALUATION MAX MAX3670 datasheet.pdf
OSC CMEMS 8.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf