AVX Corporation HQCCWA220GAT6A
HQCCWA220GAT6A picture photo
Mfg. Part Number
HQCCWA220GAT6A
Brief Description
CAP CER 22PF 2.5KV NP0 2325
Datasheet Download
HQCCWA220GAT6A.pdf
Availability of HQCCWA220GAT6A
QUANTITY
HQCCWA220GAT6A Order Process
Ship out your order
Specifications of HQCCWA220GAT6A
Internal Part NumberEIS-HQCCWA220GAT6A
PackagingTray - Waffle
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2325 (5864 Metric)
Size / Dimension0.230" L x 0.250" W (5.84mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HQCCWA220GAT6A
Related LinksHQCCWA2, HQCCWA220GAT6A Datasheet, AVX Corporation Distributor
HQCCWA220GAT6A Details Description
Related parts for HQCCWA220GAT6A
SWITCH ROTARY SP NON SHORTING datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BACKSHELL DSUB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
26P M HD LC FILT 830PF R/A.350 datasheet.pdf