Hirose Electric Co Ltd HR25-7TR-4PA(73)
HR25-7TR-4PA(73) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-7TR-4PA(73)
Brief Description
CONN RECEPT 4POS MALE PCB
Datasheet Download
HR25-7TR-4PA(73).pdf
Availability of HR25-7TR-4PA(73)
QUANTITY
HR25-7TR-4PA(73) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-7TR-4PA(73)
Internal Part NumberEIS-HR25-7TR-4PA(73)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
SeriesHR25
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating1A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-7TR-4PA(73)
Related LinksHR25-7TR, HR25-7TR-4PA(73) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-7TR-4PA(73) Details Description
Related parts for HR25-7TR-4PA(73)
CIR BRKR 25A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V RS 8SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 1BKN/50 AR UC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 79MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 2W DO204AL datasheet.pdf