Hirose Electric Co Ltd HR25-7TR-4SA
HR25-7TR-4SA picture photo
Mfg. Part Number
HR25-7TR-4SA
Brief Description
CONN RECEPT 4POS FMALE PCB
Datasheet Download
HR25-7TR-4SA.pdf
Availability of HR25-7TR-4SA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HR25-7TR-4SA Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-7TR-4SA
Internal Part NumberEIS-HR25-7TR-4SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead; Through Hole
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating1A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-7TR-4SA
Related LinksHR25-7, HR25-7TR-4SA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-7TR-4SA Details Description
Related parts for HR25-7TR-4SA
RES 250 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1400PF 20KV N4700 DISK datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HIGH FLEX T-BEAM 2.2MM M4 10 M datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 149MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
HAR-BUS HM TOP TOOL HAR-BUS HM datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRGHT SKT datasheet.pdf