Hirose Electric Co Ltd HR25-9TJ-20SC(72)
HR25-9TJ-20SC(72) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9TJ-20SC(72)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN JACK 20POS FMALE CRIMP
Datasheet Download
HR25-9TJ-20SC(72).pdf
Availability of HR25-9TJ-20SC(72)
QUANTITY
HR25-9TJ-20SC(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9TJ-20SC(72)
Internal Part NumberEIS-HR25-9TJ-20SC(72)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeJack for Female Contacts
Number of Positions20
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9TJ-20SC(72)
Related LinksHR25-9TJ, HR25-9TJ-20SC(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9TJ-20SC(72) Details Description
Related parts for HR25-9TJ-20SC(72)
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
ADAPTER BOARD 64 TQFP 0.5MMPITCH datasheet.pdf
IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR LONG T/H datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
BACKSHELL FOR DL1/DLM1 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 80V DO5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf