Hirose Electric Co Ltd HR25-9TR-12P(71)
HR25-9TR-12P(71) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9TR-12P(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RECEPT 12POS MALE PANEL MT
Datasheet Download
HR25-9TR-12P(71).pdf
Availability of HR25-9TR-12P(71)
QUANTITY
HR25-9TR-12P(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9TR-12P(71)
Internal Part NumberEIS-HR25-9TR-12P(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions12
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating1A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9TR-12P(71)
Related LinksHR25-9TR, HR25-9TR-12P(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9TR-12P(71) Details Description
Related parts for HR25-9TR-12P(71)
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 128MA 4.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG AUDIO 4CON 3.5MM BLK datasheet.pdf
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
TV 5C 5#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
47UF 50V 6,3X11 datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 766MHZ 484BGA datasheet.pdf