Hirose Electric Co Ltd HR25-9TR-12SC(71)
HR25-9TR-12SC(71) picture photo
Mfg. Part Number
HR25-9TR-12SC(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RECEPT 12POS FMALE CRIMP
Datasheet Download
HR25-9TR-12SC(71).pdf
Availability of HR25-9TR-12SC(71)
QUANTITY
HR25-9TR-12SC(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR25-9TR-12SC(71)
Internal Part NumberEIS-HR25-9TR-12SC(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesHR25
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions12
Shell Size - Insert9
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Fastening TypeThreaded
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR25-9TR-12SC(71)
Related LinksHR25-9TR, HR25-9TR-12SC(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR25-9TR-12SC(71) Details Description
Related parts for HR25-9TR-12SC(71)
IC REG LDO 5V 0.15A 3PWRFLEX datasheet.pdf
POT 2.5M OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 14A SYNC 15QFN datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 16POS datasheet.pdf
1-1/4" TEE COVER 1" BEND OFFICE datasheet.pdf