Hirose Electric Co Ltd HRFC-AT1S-B20A(60)
HRFC-AT1S-B20A(60) picture photo
Mfg. Part Number
HRFC-AT1S-B20A(60)
Manufacturer
Product Category
Fiber Optics - Attenuators
Brief Description
CONN FC ATTENUATOR 20DB
Datasheet Download
HRFC-AT1S-B20A(60).pdf
Availability of HRFC-AT1S-B20A(60)
QUANTITY
HRFC-AT1S-B20A(60) Order Process
Ship out your order
Specifications of HRFC-AT1S-B20A(60)
Internal Part NumberEIS-HRFC-AT1S-B20A(60)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyFiber Optics - Attenuators
SeriesHRFC
Attenuation Value20dB
TypeFC, Multimode, Dual Window
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HRFC-AT1S-B20A(60)
Related LinksHRFC-AT1S, HRFC-AT1S-B20A(60) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HRFC-AT1S-B20A(60) Details Description
Related parts for HRFC-AT1S-B20A(60)
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 73A TO247AC datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 80A 0805 datasheet.pdf
RES 6.821K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 200MHZ 10CLCC datasheet.pdf