TE Connectivity Raychem Cable Protection HRHF-200FR-10/97/NM
HRHF-200FR-10/97/NM picture photo
Mfg. Part Number
HRHF-200FR-10/97/NM
Datasheet Download
HRHF-200FR-10/97/NM.pdf
Availability of HRHF-200FR-10/97/NM
QUANTITY
HRHF-200FR-10/97/NM Order Process
Ship out your order
Specifications of HRHF-200FR-10/97/NM
Internal Part NumberEIS-HRHF-200FR-10/97/NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesHRHF-FR
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio5.6 to 1
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
Inner Diameter - Supplied2.000" (50.8mm)
Inner Diameter - Recovered0.375" (9.5mm)
Recovered Wall Thickness0.105" (2.67mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 90°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HRHF-200FR-10/97/NM
HRHF-200FR-10/97/NM Details Description
Related parts for HRHF-200FR-10/97/NM
CAP CER 22PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 250NS 16SOIC datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
5003 DC CONNECTOR W/ FILTER 15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
PRESS IN TOOL FOR 45525/45526 datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC478ST89E datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 5W T18 datasheet.pdf