B&B SmartWorx, Inc. HS-PCI-100
HS-PCI-100 picture photo
Mfg. Part Number
HS-PCI-100
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
SERIAL PCI BOARD 6 PORT
Datasheet Download
HS-PCI-100.pdf
Availability of HS-PCI-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HS-PCI-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of HS-PCI-100
Internal Part NumberEIS-HS-PCI-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLHS-PCI-100 17/Mar/2013
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HS-PCI-100
Related LinksHS-PC, HS-PCI-100 Datasheet, B&B SmartWorx, Inc. Distributor
HS-PCI-100 Details Description
Related parts for HS-PCI-100
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC I2C SW 8CH W/RESET 24-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 360PF 1.5KV P90 2325 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
2200UF 350V 64X143 85C ST datasheet.pdf
DIODE FAST 800V 1.2A SOD-123HE datasheet.pdf