Sullins Connector Solutions HSC15DREF
HSC15DREF picture photo
Mfg. Part Number
HSC15DREF
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
HSC15DREF.pdf
Availability of HSC15DREF
QUANTITY
HSC15DREF Order Process
Ship out your order
Specifications of HSC15DREF
Internal Part NumberEIS-HSC15DREF
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSC15DREF
Related LinksHSC1, HSC15DREF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSC15DREF Details Description
Related parts for HSC15DREF
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL BCD 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.015UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100PQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf