Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCDANN015PA2A3
HSCDANN015PA2A3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCDANN015PA2A3
Brief Description
SENSOR PRES 15PSI ABSO 3.3V DIP
Datasheet Download
HSCDANN015PA2A3.pdf
Availability of HSCDANN015PA2A3
QUANTITY
HSCDANN015PA2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCDANN015PA2A3
Internal Part NumberEIS-HSCDANN015PA2A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.19" (4.93mm) Tube
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.524", 13.30mm), Top Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCDANN015PA2A3
HSCDANN015PA2A3 Details Description
Related parts for HSCDANN015PA2A3
CONN IDC PLUG 4POS 94V-2 20AWG datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR16K/MC16M/MKR16K datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI DIFF 12V SIP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO-214AA datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf