Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCDRNN030PGAA5
HSCDRNN030PGAA5 picture photo
Mfg. Part Number
HSCDRNN030PGAA5
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI GAUG 5V DIP
Datasheet Download
HSCDRNN030PGAA5.pdf
Availability of HSCDRNN030PGAA5
QUANTITY
HSCDRNN030PGAA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCDRNN030PGAA5
Internal Part NumberEIS-HSCDRNN030PGAA5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.524", 13.30mm), Side Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCDRNN030PGAA5
HSCDRNN030PGAA5 Details Description
Related parts for HSCDRNN030PGAA5
FILTER RFI 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 2IN 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 25VC 0603 datasheet.pdf
IC AMP MMIC WIDEBAND 6TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf