Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCDRNN030PGSA3
HSCDRNN030PGSA3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCDRNN030PGSA3
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI GAUG 3.3V DIP
Datasheet Download
HSCDRNN030PGSA3.pdf
Availability of HSCDRNN030PGSA3
QUANTITY
HSCDRNN030PGSA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCDRNN030PGSA3
Internal Part NumberEIS-HSCDRNN030PGSA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.524", 13.30mm), Side Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCDRNN030PGSA3
HSCDRNN030PGSA3 Details Description
Related parts for HSCDRNN030PGSA3
PATCH CORD SHEATH BANANA 20" RED datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 500KSPS 24-TSS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
MICRO 25POS SKT 8" datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 10POS datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 74POS datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf