Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMAND030PGAA5
HSCMAND030PGAA5 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMAND030PGAA5
Brief Description
SENSOR PRESS 30PSI GAUGE 5V SMD
Datasheet Download
HSCMAND030PGAA5.pdf
Availability of HSCMAND030PGAA5
QUANTITY
HSCMAND030PGAA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMAND030PGAA5
Internal Part NumberEIS-HSCMAND030PGAA5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTruStability™ Silicon Pressure Sensors
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.19" (4.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMAND030PGAA5
HSCMAND030PGAA5 Details Description
Related parts for HSCMAND030PGAA5
IC ADC 10BIT 48-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
IC LI-ION PWR MGMT 1CELL 56QFN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIN-POWER CRIMP 1,F, PL2, EINZEL datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V THRU HOLE datasheet.pdf