Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMAND150PA4A3
HSCMAND150PA4A3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMAND150PA4A3
Brief Description
SENSOR PRES 150PSI ABSO 3.3V SMD
Datasheet Download
HSCMAND150PA4A3.pdf
Availability of HSCMAND150PA4A3
QUANTITY
HSCMAND150PA4A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMAND150PA4A3
Internal Part NumberEIS-HSCMAND150PA4A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTruStability™ Silicon Pressure Sensors
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure150 PSI (1034.21 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.19" (4.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure250 PSI (1723.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMAND150PA4A3
HSCMAND150PA4A3 Details Description
Related parts for HSCMAND150PA4A3
CAP CER 1.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN CRIMP datasheet.pdf
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 470MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
3POS AMP MCP1.5 REC. HSG COD D datasheet.pdf
FUSE 63M100 415V AC INDUSTRIAL datasheet.pdf