Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMANN010NDAA5
HSCMANN010NDAA5 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMANN010NDAA5
Brief Description
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 8SMD
Datasheet Download
HSCMANN010NDAA5.pdf
Availability of HSCMANN010NDAA5
QUANTITY
HSCMANN010NDAA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMANN010NDAA5
Internal Part NumberEIS-HSCMANN010NDAA5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±0.36 PSI (±2.49 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.95 V ~ 5.05 V
Port SizeMale - 0.19" (4.93mm) Tube
Port StyleBarbed
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±12.65 PSI (±87.21 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Top Port
Supplier Device Package8-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMANN010NDAA5
HSCMANN010NDAA5 Details Description
Related parts for HSCMANN010NDAA5
RES SMD 13.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES MO 1W 0.36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
SERVO DRIVER 50W 100V datasheet.pdf
CONN RCPT W/CAGE CXP 84POS datasheet.pdf
GDT 1000V 5KA datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf