Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMRRN250MDSA3
HSCMRRN250MDSA3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMRRN250MDSA3
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
HSCMRRN250MDSA3.pdf
Availability of HSCMRRN250MDSA3
QUANTITY
HSCMRRN250MDSA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMRRN250MDSA3
Internal Part NumberEIS-HSCMRRN250MDSA3
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±3.63 PSI (±25 kPa)
Output TypeSPI
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±20.31 PSI (±140 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Dual Ports, Same Side
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMRRN250MDSA3
HSCMRRN250MDSA3 Details Description
Related parts for HSCMRRN250MDSA3
CONN HSG PLUG 30POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf