Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCSSNT015PDAA5
HSCSSNT015PDAA5 picture photo
Mfg. Part Number
HSCSSNT015PDAA5
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
HSCSSNT015PDAA5.pdf
Availability of HSCSSNT015PDAA5
QUANTITY
HSCSSNT015PDAA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCSSNT015PDAA5
Internal Part NumberEIS-HSCSSNT015PDAA5
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±15 PSI (±103.42 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure±60 PSI (±413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCSSNT015PDAA5
HSCSSNT015PDAA5 Details Description
Related parts for HSCSSNT015PDAA5
IC BATT CHARGER LI-ION 10-DFN datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
IC DAC NANO 16BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
20M 50W 750W BRAKE CABLE datasheet.pdf
TWIN WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf