3M HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
HSHM-H088FL5-8CP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 88POS 8ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H088FL5-8CP1-TG30.pdf
Availability of HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
QUANTITY
HSHM-H088FL5-8CP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package20
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleFL 11
Number of Positions88
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesBoard Guide, Shielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
Related LinksHSHM-H088FL, HSHM-H088FL5-8CP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H088FL5-8CP1-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H088FL5-8CP1-TG30
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 350NS 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .13W STER 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf