3M HSHM-H095B4-5CP1-TG30
HSHM-H095B4-5CP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H095B4-5CP1-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 95POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H095B4-5CP1-TG30.pdf
Availability of HSHM-H095B4-5CP1-TG30
QUANTITY
HSHM-H095B4-5CP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H095B4-5CP1-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H095B4-5CP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelHSHM-H095Bx-5CPx-xxxx.igsHSHM-H095Bx-5CPx-xxxx.stpHSHM-H095Bx-5CPx-xxxx.x_t
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package104
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 19
Number of Positions95
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H095B4-5CP1-TG30
Related LinksHSHM-H095B, HSHM-H095B4-5CP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H095B4-5CP1-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H095B4-5CP1-TG30
FIXED IND 3.5UH 9.3A 6.48 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 2POS datasheet.pdf
FERRITE ARRAY 500MA 30 OHMS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TDA7491LP datasheet.pdf
35+35 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CAP ALUM 2400UF 50V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf