3M HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
HSHM-H095B4-5CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 95POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H095B4-5CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-H095B4-5CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package130
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 19
Number of Positions95
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
Related LinksHSHM-H095B4, HSHM-H095B4-5CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H095B4-5CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H095B4-5CP1-TG30L
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 42SDIP datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 120POS RT ANG PCB datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 16-22 AWG #6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 1.5K OHM 5% AXL datasheet.pdf
RR-IDISC-HH101-B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 1.8A EDISON datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf