3M HSHM-H095B5-5CP2-TG30
HSHM-H095B5-5CP2-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H095B5-5CP2-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 95POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H095B5-5CP2-TG30.pdf
Availability of HSHM-H095B5-5CP2-TG30
QUANTITY
HSHM-H095B5-5CP2-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H095B5-5CP2-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H095B5-5CP2-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelHSHM-H095Bx-5CPx-xxxx.igsHSHM-H095Bx-5CPx-xxxx.stpHSHM-H095Bx-5CPx-xxxx.x_t
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package13
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 19
Number of Positions95
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H095B5-5CP2-TG30
Related LinksHSHM-H095B, HSHM-H095B5-5CP2-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H095B5-5CP2-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H095B5-5CP2-TG30
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 2AG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5S 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 32POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 1% 1KV 2220 datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf