3M HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
HSHM-H110B5-5CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B5-5CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-H110B5-5CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package2,000
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
Related LinksHSHM-H110B5, HSHM-H110B5-5CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B5-5CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H110B5-5CP1-TG30L
CONN HEADER .100 SINGL STR 35POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING BRONZE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf