3M HSHM-H110B5-5CP2-TG30
HSHM-H110B5-5CP2-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B5-5CP2-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B5-5CP2-TG30.pdf
Availability of HSHM-H110B5-5CP2-TG30
QUANTITY
HSHM-H110B5-5CP2-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B5-5CP2-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B5-5CP2-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package110
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B5-5CP2-TG30
Related LinksHSHM-H110B, HSHM-H110B5-5CP2-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B5-5CP2-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H110B5-5CP2-TG30
CONN HDR VERT 25POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 175A 600V 3POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Lighting TSOT-23-6 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 440MA 140 MOHM datasheet.pdf