3M HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
HSHM-H110B5-5CP2-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B5-5CP2-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
QUANTITY
HSHM-H110B5-5CP2-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package2,000
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
Related LinksHSHM-H110B5, HSHM-H110B5-5CP2-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B5-5CP2-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H110B5-5CP2-TG30L
RES ARRAY 9 RES 82K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 45NS 32VSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 30A TO-220 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5V OUT SIP T/H datasheet.pdf
3M EXTENSION CABLE datasheet.pdf
LED BASED YELLOW MDGT FLANGE 14V datasheet.pdf
CONN FPC VERT 13POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf