3M HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 200POS 8ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleDE 25
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
Related LinksHSHM-H200DE, HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H200DE5-8CP1-TG30L
IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 16PIN TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 PRESSFT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN COVER DUST FOR SIZE 2 & 3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 150W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 34 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf