3M HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
Related LinksHSHM-RAH176D, HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-RAH176D4-8CP1-TG30L
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K SERIAL 8TDFN datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC USB 2.0-10/100 ETH CRTL 56QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 31C P 6" RBW JACKS NI datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf