3M HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
Brief Description
CONN SOCKET HSHM 200POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package300
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleDE 25
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
Related LinksHSHM-S200DE, HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-S200DE1-8AP1-TG30L
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 560K OHM 0404 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 21 (17 + 4 Power) Position Solder Cup datasheet.pdf
ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
IC 21BIT BUS SWITCH 48BQSOP datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf