3M HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
HSHM-S200DE4-8AP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Brief Description
CONN SOCKET HSHM 200POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-S200DE4-8AP1-TG30.pdf
Availability of HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
QUANTITY
HSHM-S200DE4-8AP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Hard Metric, Standard
SeriesMetPak™ HSHM
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleDE 25
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Connector UsageBackplane
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
Related LinksHSHM-S200DE, HSHM-S200DE4-8AP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-S200DE4-8AP1-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-S200DE4-8AP1-TG30
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
VIDEO DAUGHTER CARD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT DIFF 1MSPS 48LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC CURR DETECT EARTH LEAK 8SOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" SNGL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf