Sullins Connector Solutions HSM10DSES
HSM10DSES picture photo
Mfg. Part Number
HSM10DSES
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET
Datasheet Download
HSM10DSES.pdf
Availability of HSM10DSES
QUANTITY
HSM10DSES Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM10DSES
Internal Part NumberEIS-HSM10DSES
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM10DSES
Related LinksHSM1, HSM10DSES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM10DSES Details Description
Related parts for HSM10DSES
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.18V SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3V/2.8V 16MLF datasheet.pdf
SENS WELL NPT THREAD M30 datasheet.pdf
PIN,ICCON datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
V680 D8/32K TAG SPACER datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf