Sullins Connector Solutions HSM15DRXH
HSM15DRXH picture photo
Mfg. Part Number
HSM15DRXH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HSM15DRXH.pdf
Availability of HSM15DRXH
QUANTITY
HSM15DRXH Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM15DRXH
Internal Part NumberEIS-HSM15DRXH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM15DRXH
Related LinksHSM1, HSM15DRXH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM15DRXH Details Description
Related parts for HSM15DRXH
SCR SENS 200V 10A TO-202 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A DPAK datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3-48" BLUE datasheet.pdf
8CH MIL SNAP-CONN OUTPUT PNP datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf