Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM2-6.4-23-3
HSM2-6.4-23-3 picture photo
Mfg. Part Number
HSM2-6.4-23-3
Brief Description
HEX STANDOFF M2 NYLON 23MM
Datasheet Download
HSM2-6.4-23-3.pdf
Availability of HSM2-6.4-23-3
QUANTITY
HSM2-6.4-23-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM2-6.4-23-3
Internal Part NumberEIS-HSM2-6.4-23-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height0.906" (23.00mm)
Length - Overall1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM2-6.4-23-3
HSM2-6.4-23-3 Details Description
Related parts for HSM2-6.4-23-3
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf