Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM2-6.4-34-3
HSM2-6.4-34-3 picture photo
Mfg. Part Number
HSM2-6.4-34-3
Brief Description
HEX STANDOFF M2 NYLON 34MM
Datasheet Download
HSM2-6.4-34-3.pdf
Availability of HSM2-6.4-34-3
QUANTITY
HSM2-6.4-34-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM2-6.4-34-3
Internal Part NumberEIS-HSM2-6.4-34-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM2
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.811" (46.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM2-6.4-34-3
HSM2-6.4-34-3 Details Description
Related parts for HSM2-6.4-34-3
POWER CORD FAN RIGHT ANGLE 24" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED MOD 176.8LM/151.2LM 16.5X128 datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS 1.27MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 80W datasheet.pdf