Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM3-6.4-34-3
HSM3-6.4-34-3 picture photo
Mfg. Part Number
HSM3-6.4-34-3
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 34MM
Datasheet Download
HSM3-6.4-34-3.pdf
Availability of HSM3-6.4-34-3
QUANTITY
HSM3-6.4-34-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM3-6.4-34-3
Internal Part NumberEIS-HSM3-6.4-34-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.811" (46.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM3-6.4-34-3
HSM3-6.4-34-3 Details Description
Related parts for HSM3-6.4-34-3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES 100 OHM 32LBGA datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 16PS DL SMD 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
LED AMBER 500MA 7X9 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 418MA 400 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf