Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM3-6.4-46-3
HSM3-6.4-46-3 picture photo
Mfg. Part Number
HSM3-6.4-46-3
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 46MM
Datasheet Download
HSM3-6.4-46-3.pdf
Availability of HSM3-6.4-46-3
QUANTITY
HSM3-6.4-46-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM3-6.4-46-3
Internal Part NumberEIS-HSM3-6.4-46-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height1.811" (46.00mm)
Length - Overall2.283" (58.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM3-6.4-46-3
HSM3-6.4-46-3 Details Description
Related parts for HSM3-6.4-46-3
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSP 16BIT 300MHZ CPM 332-FCPBGA datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 5.84MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 42 AWG 1000 FT BR datasheet.pdf