Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM3-6.4-50-1
HSM3-6.4-50-1 picture photo
Mfg. Part Number
HSM3-6.4-50-1
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 50MM
Datasheet Download
HSM3-6.4-50-1.pdf
Availability of HSM3-6.4-50-1
QUANTITY
HSM3-6.4-50-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM3-6.4-50-1
Internal Part NumberEIS-HSM3-6.4-50-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height1.969" (50.00mm)
Length - Overall1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM3-6.4-50-1
HSM3-6.4-50-1 Details Description
Related parts for HSM3-6.4-50-1
IC AMP HBT GAAS 1960MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 2.54MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 4.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf