Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM5-9.5-23-1
HSM5-9.5-23-1 picture photo
Mfg. Part Number
HSM5-9.5-23-1
Brief Description
HEX STANDOFF M5 NYLON 23MM
Datasheet Download
HSM5-9.5-23-1.pdf
Availability of HSM5-9.5-23-1
QUANTITY
HSM5-9.5-23-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM5-9.5-23-1
Internal Part NumberEIS-HSM5-9.5-23-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm) Hex
Between Board Height0.906" (23.00mm)
Length - Overall0.906" (23.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM5-9.5-23-1
HSM5-9.5-23-1 Details Description
Related parts for HSM5-9.5-23-1
802.11B WIFI DEVELOPMENT KIT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 16PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLTOP datasheet.pdf
TRANS NPN 40V SST3 datasheet.pdf
XCEDE 2W 4PVH 4COL datasheet.pdf