Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM5-9.5-39-3
HSM5-9.5-39-3 picture photo
Mfg. Part Number
HSM5-9.5-39-3
Brief Description
HEX STANDOFF M5 NYLON 39MM
Datasheet Download
HSM5-9.5-39-3.pdf
Availability of HSM5-9.5-39-3
QUANTITY
HSM5-9.5-39-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM5-9.5-39-3
Internal Part NumberEIS-HSM5-9.5-39-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm) Hex
Between Board Height1.535" (39.00mm)
Length - Overall2.323" (59.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM5-9.5-39-3
HSM5-9.5-39-3 Details Description
Related parts for HSM5-9.5-39-3
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC DIGITAL AUDIO PWM PROC 48TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 3POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf