Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM5-9.5-47-3
HSM5-9.5-47-3 picture photo
Mfg. Part Number
HSM5-9.5-47-3
Brief Description
HEX STANDOFF M5 NYLON 47MM
Datasheet Download
HSM5-9.5-47-3.pdf
Availability of HSM5-9.5-47-3
QUANTITY
HSM5-9.5-47-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM5-9.5-47-3
Internal Part NumberEIS-HSM5-9.5-47-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm) Hex
Between Board Height1.850" (47.00mm)
Length - Overall2.640" (67.06mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM5-9.5-47-3
HSM5-9.5-47-3 Details Description
Related parts for HSM5-9.5-47-3
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-363 datasheet.pdf
JUMPER CROSS FOR TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-23POS OPEN FRM datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 44VC SOT23 datasheet.pdf
IC CLOCK OSC 32.768KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
L-SHP 5MM PW NPN 1M datasheet.pdf