Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM5-9.5-57-1
HSM5-9.5-57-1 picture photo
Mfg. Part Number
HSM5-9.5-57-1
Brief Description
HEX STANDOFF M5 NYLON 57MM
Datasheet Download
HSM5-9.5-57-1.pdf
Availability of HSM5-9.5-57-1
QUANTITY
HSM5-9.5-57-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM5-9.5-57-1
Internal Part NumberEIS-HSM5-9.5-57-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm) Hex
Between Board Height2.244" (57.00mm)
Length - Overall2.244" (57.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM5-9.5-57-1
HSM5-9.5-57-1 Details Description
Related parts for HSM5-9.5-57-1
IC RESET CIRCUIT 4.90V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 1MSPS 4CH 30-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
60762A101 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
2+2 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
UM5-3054 SAFETY MAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 324 MOHM SMD datasheet.pdf