Magnasphere Corp HSS-L2C-101-GO
HSS-L2C-101-GO picture photo
Mfg. Part Number
HSS-L2C-101-GO
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Brief Description
SINGLE ALARM CONTACT
Datasheet Download
HSS-L2C-101-GO.pdf
Availability of HSS-L2C-101-GO
QUANTITY
HSS-L2C-101-GO Order Process
Ship out your order
Specifications of HSS-L2C-101-GO
Internal Part NumberEIS-HSS-L2C-101-GO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSS-L2C-101-GO
Related LinksHSS-L2C, HSS-L2C-101-GO Datasheet, Magnasphere Corp Distributor
HSS-L2C-101-GO Details Description
Related parts for HSS-L2C-101-GO
IC FLASH 2MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ADAPTER CBL 16-DIP TO 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 277 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN CRIMP datasheet.pdf
SL-I17M PLST1N/O+1N/C (SBM) 1XM1 datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1200V 15A TO247-2 datasheet.pdf