Vishay/BCcomponents HSZ102MAQSGJKR
HSZ102MAQSGJKR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ102MAQSGJKR
Brief Description
CAP CER 1000PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ102MAQSGJKR.pdf
Availability of HSZ102MAQSGJKR
QUANTITY
HSZ102MAQSGJKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ102MAQSGJKR
Internal Part NumberEIS-HSZ102MAQSGJKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ102MAQSGJKR
Related LinksHSZ102M, HSZ102MAQSGJKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ102MAQSGJKR Details Description
Related parts for HSZ102MAQSGJKR
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf