Vishay/BCcomponents HSZ121KAQBF0KR
HSZ121KAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ121KAQBF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ121KAQBF0KR.pdf
Availability of HSZ121KAQBF0KR
QUANTITY
HSZ121KAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ121KAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSZ121KAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHS
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ121KAQBF0KR
Related LinksHSZ121K, HSZ121KAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ121KAQBF0KR Details Description
Related parts for HSZ121KAQBF0KR
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT RPIN VRA 18POS datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096FS-13,0C1-2 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 13pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
1M T-BEAM D/ON PNP M3 MTG datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 16MM datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 26 POS datasheet.pdf
RES SMD 4.23KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL BARRIER STRIP datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 9POS datasheet.pdf