Vishay/BCcomponents HSZ331KAQSDEKR
HSZ331KAQSDEKR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ331KAQSDEKR
Brief Description
CAP CER 330PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ331KAQSDEKR.pdf
Availability of HSZ331KAQSDEKR
QUANTITY
HSZ331KAQSDEKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ331KAQSDEKR
Internal Part NumberEIS-HSZ331KAQSDEKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesHS
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ331KAQSDEKR
Related LinksHSZ331K, HSZ331KAQSDEKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ331KAQSDEKR Details Description
Related parts for HSZ331KAQSDEKR
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 27 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.100" UNIV datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf