Vishay/BCcomponents HSZ821KAQBF0KR
HSZ821KAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ821KAQBF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ821KAQBF0KR.pdf
Availability of HSZ821KAQBF0KR
QUANTITY
HSZ821KAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ821KAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSZ821KAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHS
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ821KAQBF0KR
Related LinksHSZ821K, HSZ821KAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ821KAQBF0KR Details Description
Related parts for HSZ821KAQBF0KR
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 30V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3575K 4SMD datasheet.pdf
20M 400W 1.5KW POWER CABLE datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 550MW SMB datasheet.pdf