Susumu HTC0603-1E-R45-T35-L5
HTC0603-1E-R45-T35-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC0603-1E-R45-T35-L5
Brief Description
CAP THIN FILM 0.45PF 25V 0201
Datasheet Download
HTC0603-1E-R45-T35-L5.pdf
Availability of HTC0603-1E-R45-T35-L5
QUANTITY
HTC0603-1E-R45-T35-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC0603-1E-R45-T35-L5
Internal Part NumberEIS-HTC0603-1E-R45-T35-L5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.45pF
Tolerance±0.035pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC0603-1E-R45-T35-L5
Related LinksHTC0603-1E, HTC0603-1E-R45-T35-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC0603-1E-R45-T35-L5 Details Description
Related parts for HTC0603-1E-R45-T35-L5
IDC CABLE - CSC50S/AE50G/CPC50S datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS IDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
LT73 3900 2A 1K5 5% datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf