Susumu HTC1005-1E-4R7-J-L5
HTC1005-1E-4R7-J-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC1005-1E-4R7-J-L5
Brief Description
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0402
Datasheet Download
HTC1005-1E-4R7-J-L5.pdf
Availability of HTC1005-1E-4R7-J-L5
QUANTITY
HTC1005-1E-4R7-J-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC1005-1E-4R7-J-L5
Internal Part NumberEIS-HTC1005-1E-4R7-J-L5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC1005-1E-4R7-J-L5
Related LinksHTC1005-1, HTC1005-1E-4R7-J-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC1005-1E-4R7-J-L5 Details Description
Related parts for HTC1005-1E-4R7-J-L5
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
GENERATOR X-Y PATTERN ADAPT/MAN datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 20AWG 2000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
BOARD ZDOTS SBC Z80ACCLAIM PLUS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
EMITTER IR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf