Susumu HTC1005-1E-6R8-J-L5
HTC1005-1E-6R8-J-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC1005-1E-6R8-J-L5
Brief Description
CAP THIN FILM 6.8PF 25V 0402
Datasheet Download
HTC1005-1E-6R8-J-L5.pdf
Availability of HTC1005-1E-6R8-J-L5
QUANTITY
HTC1005-1E-6R8-J-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC1005-1E-6R8-J-L5
Internal Part NumberEIS-HTC1005-1E-6R8-J-L5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC1005-1E-6R8-J-L5
Related LinksHTC1005-1, HTC1005-1E-6R8-J-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC1005-1E-6R8-J-L5 Details Description
Related parts for HTC1005-1E-6R8-J-L5
IC FLASH 2GBIT 33NS 69FBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
IC XDCP 100-TAP 100K EE 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-7 datasheet.pdf